İnşaat Tadilat Dekorasyon
Cevizli – Kartal / İstanbul

Periyodik Bahçe Bakımı

Periyodik bakım hizmetlerinde;  YAPISAM PEYZAJ olarak bahçenize yaptığımız tüm dokunuşların arkasındayız. Bunun anlamı, bahçenize uyguladığımız tüm işlemlerin belli aralıklarla bakımını da üstlenerek kalitenin ve kullanıcı memnuniyetinin her zaman üst seviyelerde olmasını sağlamak. Sıfırdan bir bahçe dizaynı için firmamıza gelmiş olabilirsiniz  ya da var olan sistemde bir değişiklik yapılmak üzere bize müracaat etmiş de olabilirsiniz. Bahçenizde bakıma ihtiyaç duyan bir çok bölge ve mekanizma olabilir. İşte tüm bu ihtiyaçlarınız için de firmamızı arayarak gerekli hizmeti temin edebilirsiniz.

YAPISAM PEYZAJ periyodik bakım hizmetleri; öncelikle firmamız tarafından uygulanan tüm hizmetlerin devamı niteliğindedir. Fakat bunun dışında da bahçenizde bakıma ihtiyaç duyan tüm alanlar için bize başvurmanız mümkün. Açık alanlardaki tüm mekanlar dış etkenlere karşı korumalı bir şekilde dizayn edilmelidir. Fakat ne kadar korumalı bir dekorasyon mevcut olursa olsun, belli bir zaman dilimi sonunda temizleme – yenileme gibi işlemlere ihtiyaç duyacaktır. Firmamız bu konuda kapsamlı bir hizmet sunarken, aynı zamanda yıllık bir bakım cetveli düzenleyerek bahçenizin sürekli taze kalmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. Peki, periyodik bakım hizmetleri kapsamında neler var? Yazının devamında detaylara ulaşabilirsiniz.

Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Bahçe bakımı, bahçedeki çimlerden ışıklandırma sistemine kadar tüm alanların eksiklerini gidermek ve yenilemek üzerine bir uygulamadır. Sadece çimlendirilmiş ve bitkilerle bezenmiş küçük bir alandan; süs havuzları, drenaj sistemi, ışıklandırma gibi detaylı sistemleri barındıran geniş ekin alanlarına ve çokça ağaçlandırma yapılmış bölgelere sahip büyük bahçelere kadar, her türlü ihtiyacınıza yönelik bir bakım hizmeti sunmaktayız. YAPISAM PAYEZAJ bahçe bakım hizmetleri, bahçenizdeki organizmanın içeriğine göre düzenlenmekte olup uzman ekibimiz tarafından doğru zamanda ve doğru bir uygulama ile gerçekleştirilmektedir.

YAPISAM PEYZAJ periyodik bakım hizmetleri kapsamında yer alan bazı uygulamalar şu şekilde olmaktadır:

 • Ağaç Budama ve Temizlik
 • Bahçe Sulama
 • Genel Bahçe Temizliği
 • Bahçe Gübreleme
 • Süs Havuzu Bakımı
 • Bahçe Çim Biçme-Kesme
 • Bahçe İlaçlama
 • Mevsimlik Bitki Dikimi
 • Bitki Bakımı
 • Bahçe Çit Bakımı
 • Yıllık Bakım Planlaması
 • Teknik Bakım (sulama-ışıklandırma-drenaj sistemleri vb.)

En genel anlamda, firmamız tarafından müşteriye sunulan bakım hizmetleri bu başlıklar altında olmaktadır. Fakat belirtmek gerekir ki; bahçeniz için bir bakım uygulaması planlanırken öncelikle ekibimiz bu konuda gerekli bir liste çıkartacaktır. Bakıma ihtiyaç duyulan bölgeleri ve tüm ekipmanları tespit ettikten sonra, müşteriye özel bir bakım hizmet planı çıkaracaktır. Her bahçenin içerdiği unsurlar farklılık göstereceğinden, uygulanacak yöntemlerin de buna göre belirlenmesi ve profesyonel bir ekip tarafından, yeterli bir ekipmanla gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bahçe İlaçlama Hizmeti

Bahçe bakım uygulamalarının en önemli basamaklarından biri; bahçenizin belirli aralıklarda ve doğru malzemeler kullanarak ilaçlanmasıdır. Bu hizmet sonucunda bahçeniz zararlı organizmalardan tamamen arınmış olacaktır.

Zamanla bahçenize ektiğiniz bitkilerde ve çimlendirilmiş alanlarda böceklenme ihtimali olmaktadır. Doğal bir sürecin sonucu olarak karşılaştığımız bu durum, eğer ilaçlama bakımı yapılmazsa kısa sürede bahçenizin sağlığının bozulmasına sebep olabilir. Bu da istenmeyen bitki kayıplarını ve bahçenizin görsel yapısında olumsuz değişimleri beraberinde getirecektir.

Bahçe ilaçlama bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur hava şartlarıdır. Yağışlı bir havada ilaçlama yapmak yüksek bir performans sağlamayacaktır. Bunun yanı-sıra bahçenizin dışındaki alanlarında ilaçlanması, böceklenme sorununun tekrar etmesini engelleyecektir.

Ağaç Budama Hizmeti

Ağaçlandırma yapılmış bahçelerin bakımında diğer önemli unsur; ağaçların gerekli zamanlarda budama işleminin yapılarak daha verimli hale getirilmesi olacaktır. Ağaç budama işlemi için belirli bir mevsim yoktur. Burada önemli olan ağacın türüne göre doğru bir zamanda, yeterli bir uygulama yapılmasıdır. Teknik ekibimiz tarafından ağacın boyu, yaşı ve cinsi belirlendikten sonra buna göre bir budama planı çıkartılır. Her ağacın hangi nispette budanması gerektiği de yine uzmanlık gerektiren bir durumdur. Bahçenizdeki ağaçların (meyve ya da çiçek veren ağaçlar) hangi türde olursa olsun gerektiğinde budanması; daha verimli olmasını sağlayacaktır.

Çim Biçme ve Bakım Hizmeti

Bahçelerde genellikle en geniş alana sahip olan çimler, düzenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Bakımı ve temizlenmesi oldukça kolay olmakla birlikte daha sık düzenleme isteyen bir unsurdur. Hem görsel olarak hoş bir alan sunması hem de canlı ve sağlıklı bir bahçeye sahip olabilmeniz için bu bakımı yaptırmanız şart!

Çim biçme uygulaması yapılırken istenilen ebatta olması için kademeli bir uygulama gerekmektedir. Ayrıca çim biçme yönünün her uygulamada değiştirilmesi önemlidir. Çim biçme işlemi tamamlandıktan sonra belli aralıklarda tırmıkla havalandırmak da yerinde olacaktır. YAPISAM PEYZAJ bakım hizmetleri arasında yer alan çim biçme uygulaması sonrasında, bahçenin sık-sık sulanması sağlıklı bir zemin oluşumunda katkı sağlayacaktır. Burada yapmanız gereken; bahçenizin çimlerini uzman ekibimize teslim etmek ve işlem sonrasında ekibin verdiği talimatları doğru bir şekilde yerine getirmektir. Bahçenizin zemini ne kadar sağlıklı ve hoş bir görünüme sahip olursa size vereceği haz da o kadar yüksek olacaktır. Çim biçme uygulamasının yanı sıra, çimlerin arasındaki mantar ve atıkların temizlenmesi de bahçe bakım hizmetlerinin arasında yer almaktadır.

12 Aylık Periyodik Bahçe Bakım

Bahçe Temizliği

Bahçe Temizliği Hizmetleri

Budama

Budama Hizmetleri

Çim Biçimi Ve Ara Ekimler

Çim Biçimi ve Ara Ekim Hizmetleri

Yabani Ot Ile Mücadele

Yabani Ot ile Mücadele Hizmetleri

Çapalama

Çapalama Hizmetleri

İlaçlama Ve Gübreleme

İlaçlama ve Gübreleme Hizmetleri