İnşaat Tadilat Dekorasyon
Cevizli – Kartal / İstanbul

KompleTadilat

Nedir? Neleri İçerir? Avantajları Nelerdir?

Yıllardır hayalini kurduğunuz evi satın aldınız veya oturduğunuz, kullandığınız iş yerini tamamı ile yenilemek yeni bir ev, yeni bir yaşam kurmak istiyorsunuz ve bu işlerin başındasınız. Evinizi değiştirmeden evvel yapılması gereken bir çok şey var, bu süreç ne kadar sürecek, neler yapılacak, unutulan bir şeyler olacak mı, ustalar nerede, maliyeti ne kadar olacak ve

benzeri bir çok soru.

Komple tadilat ile ilgili olarak bilinmesi gereken temellerin ve bilgi birkimimizi bu bölümde paylaşmak doğru olacaktır. Komple tadilat içeriği 3 kısımda incelenebilir, iç tadilat, dış tadilat ve alt yapı tadilatı olarak. dış ve alt yapı tadilatları içeriğine, bahçe, izolasyon, çatı, bodrum, sıhhi tesisatlar, elektrik tesisatları, ısınma ve havalandırma tesisatları gibi konular girerken, iç mekan tadilatı içine , banyo mutfak, oturma odaları, soyunma odaları, yatak odaları, çocuk odaları gibi tadilatlar ve planlamalar girmektedir.

Komple tadilat süreci oldukça iyi planlanması gereken ve mümkün olduğunca işin sonunda keşkelere mahal bırakılmaması istenen bir süreçtir. Bu sürecin başlangıcında, yeni evini alanlar, gerek sabırsızlıklarından, gerek kiradan bir anda kurtulmak çabasından dolayı , evlerine bir an önce geçmek istemektedirler ki,  oldukça normaldir.

Ancak süreç sonunda en iyi sonuca ulaşabilmek için işin yapılmasından daha önemlisi , isteklerin belirlenmesi, bu isteklerin en uygun şekilde planlanması, değişikliklere ait alt yapı ihtiyaçlarının giderilmesi, yapı eski ise, yenileme gereksinimlerinin ortaya konulması gibi konuları içeren planlama süreci, işlerin fiilen yapılma sürecinden çok daha yüksek önem taşımaktadır.

Bundan dolayı, yapıyı uzunca süre en iyi ve en verimli şeklide, tam istediğiniz gibi kullanmak gibi bir isteğiniz var ise ve malınız ve paranız sizin için değerli ise, şimdiden bilmelisiniz ki, planlama sürecinde,  projenin tekrar tekrar şekillendirilmesi, bütçeye en uygun malzemelerin seçilmesi gibi detaylar üzerinde defalarca konuşacağımızı söyleyebiliriz.

Peki bu süreç içinde neler olacak, neler yaşanacak?

Bu süreç içinde , öncelikle ev veya işyeri görülmektedir. Bu ziyaret sırasında , yapı sahibinin ne gibi yenilikler veya ne gibi değişiklikler istediği konuşulmakta, bina sahiplerinin istekleri, zevklerii , bugüne kadar yaşadığı muhtemel problemleri belirlemeye çalışırz. Bunun yanı sıra eğer var ise mekanın temel yapısındaki, alt yapıdaki eksiklikler ve problemler belirlenmekte bunlarda , projelendirme süreci içinde gösterilmekte , muhtemel kullanım sorunları veya kolaylıkları bildirilmektedir. Bu bir dizi projelendirme ve yapılacak işlerin tam olarak belirlenmesi süreci içinde , hangi malzemelerin kullanılacağı, maliyetlerinin ne olacağı, neler yapılacağı gibi detaylar sunulmakta ve konuşulmaktadır.

Evin yada işyerinin gelecekteki muhtemel ihtiyaçlarına göre ön hazırlıklarda bu projenin içine ilave edildikten sonra artık kesin olarak ne yapılacağı , hangi malzemelerin kullanılacağı, ne istendiği , nelerin elde edileceği tam olarak ortaya çıkmış olacaktır.

Projellendirme sürecinde, iç mekan projelerinin görsel ve yerleşim bölümlerinde alternatif projeler yaratılarak, yapı sahiplerinin isteklerine ve zevklerine en uygun proje ortaya çıkartılır.

Kullanılacak malzemeler konusunda, konuşulur ve en uygun malzeme belirlenmeye çalışılır. Hiç şüphesiz ki herkes kendi evinin en iyi malzemeler ile yapılmasını ister ancak, tadilatta kullanılan malzemelerin fiyatları genellikle küçük aralıklar ile artarken 10 lira 20 lira çok önemli değilmiş gibi gözükmesine rağmen, 20 liralık fark, 100 metre karelik bir malzeme kullanımında 1,400TL yapacaktır. Bu rakam kısıtlı bütçeler için oldukça ciddi bir miktar olup evin başka bir yerindeki, önemli bir kullanım sahasına aktarılabilir. Tadilat sonrasında borç yükü ve mutsuzluk ile karşılaşmamak için  tadilatın başındaki bütçe planlaması çok önemlidir.

Bu işlerin yanı sıra , ihtiyaç duyulursa eğer, ev sakinlerinin kalacağı yerlerde planlanmakta ve tadilat süresince konforlu bir geçiş dönemi sağlanabilmektedir. Son onayların alınması ve yapılacak işlerin belirlenmesinden sonra tadilat maliyeti , ödeme planı ve bütçe ayarlanması artık kesinlik içinde ortaya çıkmış olacaktır. Son olarak tüm bu yapılacaklar, planlama ve projelendirme sonucunda tadilat başlangıç ve bitiş zamanı belirlenecek, bu süreç ve tarih aralığıda netleştirildikten sonra, artık aktif çalışmalar başlayacaktır.

Tadilatın başında, iş programı hazırlanır ve sunulur. Bu program hem kendi iş takibimizi kolaylaştırır, hemde sizin işi takip etmenizi kolaylaştırır. Tadilat sürecindeki ilk bölüm kırım bölümüdür. Bu bölümde, ev planındaki değişiklikler, alt yapı, elektrik, sıhhi tesisat gibi işlerin gerektirdiği kırımlar yapılır. Kırım süreci en kısa zamanda bitirilmeye çalışlır. Kırım en gürültülü, yıkımın yapıldığı, molozun atıldığı dönemdir, bu dönemde, diğer apartman sakinleri gürültüden rahatsız olabilirler. Bu sebeple kırım öncesinde, apartman sakinlerine bilgi verilir ve en kısa zamanda bir veya iki gün , yapının büyüklüğüne göre maksimum üç gün içinde bu süreç tamamlanır.

Neden  komple tadilat çözümleri? ve Neden Şahin İnşaat Tadilat İşleri tercih edilmeli? Avantajları nelerdir?

Komple tadilat süreci ortalama olarak 10 temel sektör ile 40 temel sektör arasında organizasyon ve çalışmanın sonuçlarını gerektirmektedir.

En küçük sadece boya badana yapılacak diye başlanan tadilatlarda bile, elektrik, tesisat, onarım, uygun malzemenin ve uygun malzeme satıcısının belirlenmesi , işinin ehli ustaların belirlenmesi ve benzeri gibi işler ortaya çıkmakta, bu süreç, son kullanıcı ve ev sahipleri için uzun ve yıpratıcı olmasının yanı sıra, sonucunda ustaların gelmemesi, işin istendiği gibi olmaması, unutulan işlerin olması, en önemlisi işin başında hesaplanan maaliyetler ile sonundaki maaliyetlerin birbirinden çok uzak olması , tadilat zamanı hesaplanırken 8-10 gün sürer diye başlanan işin 3-4 ayda bitmesi, ustaların yarın diye gün verip öbür hafta gelmesi gibi sonuçlar, bu sürecin en sık görülen sonuçlarıdır ve bu konular ile ilgili, etrafta, yakın çevrede yaşanmış,  bir çok sevimsiz anılar, hikayeler ve tecrübeler hepimizin bildiği gerçeklerdir.
Bütün bu ihtiyaçların tek bir şirket ile giderilmesi, tek bir kişi ile iletişim kurulması ve işlerin planması komple tadilat çözümlerinde tüm aşamaları iyi sonuçlandırarak,  planlı, düzgün ve tam olarak istenilenin, istendiği zamanda teslimat avantajlarını sağlamaktadır.

Tadilat süreci bir işkence olmaktan çıkarak, keyifli bir çalışmaya dönmektedir.

Tadilat süreci tam olarak belirlendiği zamanda tamamlanır.

Ev sahibinin karşısındaki ilgili ve sorumlu kişi sadece Şahin İnşaat Tadilat İşleridir.

Komple tadilat süresince , ev sahibinin isteklerini en iyi şekilde yerine getirirken, ev sahibinin gözden kaçırdığı detayları, yapılması gerekenleri ve revizyonları Şahin İnşaat Tadilat İşleri belirler, ev sahibini bilgilendirir ve onayı doğrultusunda çözümler.

Tam olarak maliyet hesabının ve ödeme koşullarının çıkartılması ile sürprizlere yer bırakılmaksızın, kesin bütçe planlanması ev sahiplerine sunulan avantajlardan biridir.

Tadilat süresince ev sahiplerinin ihtiyacı var ise , geçici barınma, konaklama, taşınma hizmetleri Şahin İnşaatTadilat İşleri tarafından karşılanabilmektedir.

Tadilat süresince evin eşyalı veya eşyasız oluşuna göre, eşyaların korunma ihtiyaçlarına göre güvenlik alınmakta, tadilat süreci temiz olarak teslim edilmektedir.

Neden Şahin İnşaat Tadilat İşleri?

Şahin İnşaatTadilat İşleri, Şahin İnşaat , tadilat kuruluşudur. Şahin İnşaat, bugüne kadar yaptığı 1000 den fazla daire, ev, işyeri projesi ile müteahhitlik hizmetlerini sürdürmektedir. Şahin İnşaatTadilat İşleri’nde tadilat süreci burdan gelen tecrübe, bilgi birikimi ve ekip ile yapılmaktadır. Şahin İnşaatTadilat İşleri’nin kendi ekipleri, taşaronlarının sağladığı avantajlar, çalışma koşulları, mal ve malzeme tedarikçilerindeki fiyat/teslimat avantajları, resmi işlemlerdeki hızı/bilgisi bu tadilat sürecinin en iyi şekilde, en iyi zamanda ve uygun bütçelerle sonuçlandırılması avantajlarını getirmekte, son kullanıcı ile bu avantajları paylaşmaktadır. İşte bütün bu avantajlar ve bizi tanıdıkça göreceğiniz, elde edeceğiniz avantajlar, Neden Şahin İnşaat Tadilat İşleri? Sorusunun en net cevaplarıdır.

Bizi arayın, ziyaret edelim, konuşalım ve tüm tecrübemizi eviniz için sunalım. Yeni hayatınızın, yaşam alanını inşa ederken, kendimizi ve hizmetlerimizi tanıtalım.

Hatırlatmak isteriz ki;

Her şey Unutulduğunda, Geriye Kalan Tek Gerçek Kalitedir.