İnşaat Tadilat Dekorasyon
Cevizli – Kartal / İstanbul

Peyzaj, çevre içinde yer alan çeşitli karakterdeki doğal ve kültürel elemanların, estetik ve fonksiyonel bir şekilde bir araya getirilip düzenlenmesi sanatıdır. Burdan anlaşıldığı gibi peyzaj sadece bitki düzenleme değil,aynı zamanda uygun iklim koşulları gözetilerek , bitkilerin bir uyum içinde düzenlenmesi alanda istenilen duruma gore (gölge,aydınlık vb) yerleştirilmesidir..
Asis Mimarlık Peyzaj uzman ekiplerince sizlerin istekleri ile kendi yetkin yaklaşımını birleştirip özgün çalışmalar sunmaktadır.

  • İç mekan peyzaj uygulamaları,yapay bahçeler
  • Rulo çim , çim tohumlama ,çim ekimi, püskürtme çim uygulaması
  • Bitki satışı, ağaç satışı , çalı grubu, süsbitkileri
  • Özel ağaçlandırma (özel orman )
  • Toprak satışı, tesviyesi, zenginleştirilmesi , nebati toprak, dikey bahçe , yeşil duvar, panel çit, çim çit, bitkisel ses perdesi

Her bir peyzaj düzenlemesine özgü farklı bakış açısını mekan sahiplerinin istekleri ile birleştirerek doğaya uygun özgün tasarımlar oluşturmaktayız.

Bitkilendirme tasarımı; tasarım, bilim ve sanatın beraberce el ele yürüdüğü bir süreçtir. Soyut anlamda bir kavram oluşturulmasını ve hem güzel hem de işlevsel ve doğru bir bitkilendirme planı üretmek için alanın çevresel istekleriyle bu soyutlamanın kombine edilmesini gerektirir. İyi tasarım, bunları takiben gelen doğru uygulama ve bakımla tamamlanır. Bir başka deyişle, bu süreç beceri, görüş ve sabır gerektirir. Bitkilendirme tasarımlarında da her sanat dalı için geçerli olan ölçü, form, çizgi, doku, renk gibi tasarım ögeleri mevcuttur.