İnşaat Tadilat Dekorasyon
Cevizli – Kartal / İstanbul

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Tesisatı, bir konut yada endüstriyel yapıya temiz havanın ilave edilmesi yada o yapıdaki kirlenmiş havayı dışarı atan sistemlerdir. Hava ekleme yada atma işlemlerin çeşitli amaçları vardır, bunlar;

  • Isıyı geri kazanım amaçlı
  • Mevcut havayı prosesden geçirip temizleyip tekrar Portfolio kullanmak
  • Mevcut havayı tamamen ısıtmak
  • Mevcut havayı ilaveli ısıtmak
  • Zehirleme etkisi olan gazların atılması
  • Yangın tehlikesi olan ortamların korunması gibi amaçları vardır…

Tüm bu süreçlerde havayı temiz ve konforlu tutmak önemlidir. Çeşitli filtreleme yöntemleri ile hava toz,mikrop ve bunun gibi zararlardan arındırılmalıdır.

Tesisat kurulurken mimari ve estetik açısından da güzel durmasını önemseriz. Havalandırmada kullanılan başlıca malzemeler;

Fanlar, çatı tipi fan, basınçlandırma fan, duvar tipi aksiyel fan, kanal tipi aksiyel fan, endüstriyel fan, salyangoz fan, körük, domestik plastik fan, kanal tipi fan, doğal baca aspiratörü, jet fan, düşük basınçlı radyal fan, emişli radyal fan, kanal tipi fan … Menfez ve panjurlar, dış hava panjuru, kontrol kapağı, transfer menfezi, banyo panjuru, lif tutucu menfez, jaluzi panjur, liner menfez, üfleme menfezi, silindirik kanal emiş menfezi, kare petek menfez, dört yönlü menfez, silindirik kanal üfleme menfezi, emiş menfezi, jet nozul menfezi, kare tavan anemostadı, yuvarlak tavan anemostadı, gemici anemostadı.

Filtreler, Aktif karbon filtre, panel filtre, sulu filtre, torba filtre, sentetik yıkanabilir filtre, rulo filtreler, aluminyum kasalı hepa filtre, mdf kasalı hepa filtre … Hava kanalları, galvaniz havalandırma kanalı, flanşlı havalandırma kanalı, poliüretan havalandırma kanalı, flexible hava kanalı, oval hava kanalları, kumaş hava kanalları Baca, klima santrali, vrf vrs sistemler, izolasyon malzemesi, profil ve montaj malzemesi.