İnşaat Tadilat Dekorasyon
Cevizli – Kartal / İstanbul

Ofis Ara Bölme Sistemleri

Ofis Ara Bölme Sistemleri

Ofis ara bölme sistemi hem henüz faaliyete geçmemiş bir ofisin şekillendirilmesinde hem de hali hazırda kullanılmakta olan ofisin yeniden şekillendirilmesinde büyük kolaylıklar sağlıyor.

Firmaların en çok tercih ettiği alan oluşturma sistemlerinden ofis ara bölme sistemleri mevcut alanları daha kullanışlı hale getirmeye yarıyor.

Bu sistemlerde farklı malzeme seçenekleri ofisin hem kullanışlı hem de göz alıcı bir şekilde şekillendirilmesini sağlıyor.

Ofis ara bölme malzemeleri arasında en çok ise cam tercih ediliyor.

Işığı geçiren yapısı sayesinde cam ofisin iç aydınlatması için herhangi bir şekilde teşkil etmezken aynı zamanda enerji tasarrufu elde etme sağlıyor.

Tam Camlı Ofis Ara Bölmeleri

Tabandan tavana kadar kullanılan tam camlı ofis ara bölmeleri özellikle ofisin koridoruna bakan kısımlarda, sekretarya bölümünde ya da galeriye bakan bölümlerinde kullanılıyor.

Işık ihtiyacı fazla olan bölümlerde bölmeye gizlilik katmak için istenirse jaluzi kullanılabiliyor.

Bu jaluziler istenirse iki cam arasına yerleştirilebiliyor.

Bu sayede jaluzinin dış etmenlerden dolayı hasar alması engellenebiliyor ve daha uzun süre kullanılmasına olanak sağlıyor.

Malzeme olarak hafif olan, kolay sökülüp takılabilen cam ve çerçeve profilleri hem zamandan hem de paradan tasarruf etmeyi sağlıyor.

Hem fonksiyonel hem de görsellik sunan tam camlı ofis ara bölme aynı zamanda kolay temizlenebilir olmasıyla da çok tercih ediliyor.

Yarım ve Ara Camlı Bölmeler

Yarım ve ara camlı ofis ara bölme seçenekleri özellikle çalışılan mekanda içsellik konusunda titiz olanlar için ön plana çıkıyor.

Ofislerde ara bölme olarak kullanılan sistem aynı zamanda yerden ve tavandan belirli bir yüksekliğe kadar olan profilleriyle tam anlamıyla bir gizlilik sağlıyor.

Bu sayede istenen bölümlerde ve ofisin içerisi kısman ya da tamamen gizlenebiliyor.

Tam camlı ofis ara bölmelerinde kullanılan jaluzi, yarım ve ara camlı bölmelerde de kullanılabiliyor.

Profiller ofise gelen elektrik, internet gibi hatları hiçbir şekilde engellemiyor ve kabloların içeri alınmasına olanak sağlıyor.

Yarım ve ara camlı ofis ara bölme sistemleri genellikle ofisin toplu kullanılan alanlarından ziyade bireysel kullanılan odalarda tercih ediliyor.