İnşaat Tadilat Dekorasyon
Cevizli – Kartal / İstanbul

Hastane dekorasyonu, hastane mobilyaları, hastane servis bankoları, dosya dolapları doktor odaları hemşire odaları müşade odası bekleme salonu danışma bankosu hastane zemin kaplamaları hastane kapıları asma tavan bölme duvar sistemleri hastane tadilatı muayenehane polikilinik diş hastanesi vb uygulamarı da dahil olmak üzere kapsamlı iç mimari dekorasyon hizmeti vermektedir.

Hastane Dekorasyonu Nedir ve Hastaneler Nasıl Dekore Edilir?

Hastane dekorasyonu hastalar, doktorlar ve hastane personeli için yüksek verimlilik içeren bir şekilde yapılmalıdır. Nüfusun artması, fastfood çılgınlığı, doğanın kirletilmesi ve benzeri durumlar hastalıkların oluşmasına zemin hazırlıyor. Bunların sonucu olarak hastane sayısı artıyor, yeni tedavi yöntemleri geliştiriliyor, yeni teknolojiler üretiliyor ve dünya bir şekilde dengesini kuruyor ve hayat devam ediyor. Peki bu kurumların dekorasyonu yani hastane dekorasyonu nasıl yapılmalıdır?

Hastane Dekorasyonu Yapılırken Hijyen Ön Planda

İnsanların maalesef daha sık uğrar olduğu hastaneler artık dekore edilmesi, dekorasyonuna özen gösterilmesi gereken yerler haline gelmiş durumda. Hastalıkları yüzünden bunalmış ve yoğun strese girmiş insanların bir nebzede olsa ferahlaması, sakinleşmesi adına son zamanlarda revaçta olan hastane dekorasyonu bir hayli olumlu sonuçlar vermiştir. Ayrıca çocuk hastaların hastaneden korkmamaları ve sorun çıkarmamaları adına çocuk bölümlerine özel hazırlanmış dekorasyonlar da çok son zamanlarda oldukça popüler. Diş ve psikiyatri klinikleri de özellikle özel hazırlanmış dekorasyonları tercih etmekte.

Peki, son zamanlarda anlam ve önem kazanan hastane dekorasyonu hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir?

  • Hastanelerin dekore edilmesinin temel amacı eskiye nispeten daha fazla kullanılan alanlar olmasından kaynaklanır. Artık hastanelerde daha fazla insanın bulunması ve ortak alan olarak kullanılması gerginliklere, hastalıkların vermiş olduğu stresin yanı sıra beklemenin ve kalabalığın vermiş olduğu strese neden olmaktadır. Doğası itibariyle kasvetli ve boğucu olan hastanelerin dekore edilmesinin temel amacı ise insanlara bir nebze de olsa ferahlık, sakinlik ve rahatlık sunmaktır.

hastane-dekorasyonu

  • Birçok hastalığın bulunması hastanelerin branşlara göre ayrılmasına sebep olmuştur. Her bölüm, bölümüne özgü dekore edilebilir ve bu sayede hastane daha özgün ve ferah bir görünüm kazanır.
  • Özellikle çocuk bölümlerinin daha eğlenceli ve renkli dekore edilmesi son zamanlarda oldukça tercih edilen bir durumdur ve olumlu geri dönüşler alınmıştır. Diş kliniklerinde ise korkuyu azaltmak adına esprili eşyalar kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin diş şeklinde tasarlanmış koltuklar…
  • Renk seçimi her şeyde olduğu gibi hastane dekorasyonunda da oldukça önemlidir. Hatta hastane dekorasyonunun temelini renk seçimleri oluşturuyor da diyebiliriz. Koyu renklere hiçbir şekilde yer verilmemeli, beyaz ve tonları tercih edilmelidir.

hastane-dekorasyonu

  • Bekleme alanlarındaki sandalye ve koltukların konforu da oldukça önemli bir husustur. Rahat koltukların tercih edilmesi hastaların bekleme esnasında daha fazla gerginlik yaşamamalarını sağlar.
  • Işıklandırma bol ve yeterli olmalı, her yer temiz ve ferah kokmalıdır.

Hastane dekorasyonu ile ilgili özgün fikirlere sahip olmak için yapisam.com ailesine başvurabilirsiniz!